Książka cegiełka, czyli cała prawda o twoich piersiach i o tym, jak o nie dbać

Okres dojrzewania to trudny moment w życiu każdego człowieka – z tym zdaniem chyba niewiele osób będzie się kłócić. Dodatkowo, okres dojrzewania w życiu dziewczyny, to moment, kiedy zaczyna się dziać dużo widocznych zmian w ciele – pojawia się miesiączka, zaczynają rosnąć piersi. Pokochaj swoje piersi to przewodnik po tym pełnym turbulencji czasie – tak zaczyna się arcytrafna recenzja książki, którą mamy w ofercie księgarni i do kupna której zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu to, jak kształtuje się charakter i poziom samoakceptacji młodych dziewcząt i kobiet, zwłaszcza dziś, w dobie wszystko przefiltrowującego przez ciasne standardy internetu.

Wróćmy jednak do recenzji z bloga Miski Dwie

 „Pokochaj swoje piersi”? Ale jak?

Książka składa się z czterech części. Pierwsza dotyczy wszystkich biologicznych faktów związanych z posiadaniem piersi. Jest sporo o ich budowie i różnorodności, o pielęgnacji, o rozstępach. A także, z czego bardzo się cieszę, fragment poświęcony temu jak sobie radzić z osobami dręczącymi kogoś z powodu tego, jak wygląda czyjś biust. Ów poradnik jest napisany rzeczowym i neutralnym językiem. Daje porady jak sobie radzić z nieprzyjemnymi uwagami bez względu na to od kogo się je słyszy. Nie ma tu żadnego tłumaczenia, że „chłopcy tak mają”, czy że rodzinie wolno. To naprawdę wspaniałe, że ten fragment się tam znalazł. Myślę, że to przesłanie, które jest ważne dla każdej dziewczynki, która wchodzi w okres, kiedy wygląd jej ciała zaczyna być na cenzurowanym. […] 

Fragment recenzji dostępnej na https://miskidwie.pl/pokochaj-swoje-piersi/

 A teraz wyjątkowe polecajki:

 „Mamo, zadbaj o swoją córkę, kup jej tę książkę, by nie krzywdziła swoich piersi i wiedziała, jak o nie dbać od najmłodszych lat. Bądźcie biustopozytywne. Ukochuje Was!”

Qczaj

„Ta książka to jeden z najlepszych prezentów, jaki mama może podarować córce. Dzięki niej nastolatki dowiedzą się, jak dbać o piersi, jak oswoić ten temat i jak budować pewność siebie”.

Beata Sadowska

U dziewcząt wraz z rozwojem piersi pojawia się niepokój, dezorientacja i wiele pytań. Właśnie dlatego Izabela Sakutova, międzynarodowy ekspert brafittingu i założycielka fundacji Wsparcie na Starcie, wspierającej nastolatki w edukacji na temat zdrowia piersi oraz matka nastolatki, Very, postanowiła stworzyć Pokochaj swoje piersi. Biustopozytywny poradnik dla dziewcząt i ich mam.  Izabela przeprowadziła ankietę wśród blisko tysiąca dziewcząt i ich matek, dzięki której stworzyła zaskakująco długą listę obaw i błędnych przekonań na temat biustu. Na podstawie jej badań otrzymasz odpowiedzi na pytania, takie jak:

  • kiedy mój biust zacznie lub przestanie rosnąć?
  • czy rozmiar moich piersi się wyrówna?
  • jaki rozmiar piersi jest właściwy? Czy moje piersi są za małe lub za duże?
  • skąd mam wiedzieć, kiedy powinnam zacząć nosić swój pierwszy biustonosz?
  • jaki krój stanika jest dla mnie właściwy?
  • na co powinnam zwrócić uwagę przy doborze biustonosza?
  • jak poprawnie zakładać biustonosz?
  • czy antyperspiranty, opalanie, noszenie źle dobranego stanika i telefon komórkowy mogą doprowadzić do raka piersi?
  • czy duży biust zwiększa ryzyko raka piersi?
  • jak wykonać samobadanie, by upewnić się, że moje piersi są zdrowe?

To naprawdę przełomowa książka zarówno dla zdezorientowanych córek, jak i ich mam, jest praktycznym poradnikiem obalającym mity związane z rozwojem piersi, profilaktyką raka piersi i doborem biustonosza. To wiedza podana w łatwo przyswajany sposób, budująca w młodych kobietach zdrowe nawyki na przyszłość i oswajająca je z tematem samobadania piersi. Celem książki jest również podniesienie w nastolatkach poczucia pewności siebie i zachęcenie do biustopozytywnego podejścia do życia poprzez podjęcie rozmowy na temat uczuć i emocji związanych z piersiami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping Cart
0
Would love your thoughts, please comment.x