To wszystko się wyda! Dlaczego warto postawić na selfpublishing?

BOOKzWAMI to odpowiedź na pytanie: „kto wyda moją książkę”. Sporo autorów już wie, że samodzielne wydanie książki może być szybkie, profesjonalne i bez zbyt daleko idących kompromisów oraz z gwarancją co najmniej 50-procentowego udziału w zysku ze sprzedaży, co w dużych wydawnictwach nie jest takie oczywiste.

Nie chodzi jednak tylko o zysk, choć z dobrze sprzedanego nakładu można się cieszyć przez długie miesiące. Selfpublishing, czyli wydanie książki samodzielnie i bez wsparcia tradycyjnego wydawcy daje mnóstwo twórczej swobody – pozwala działać w zakresie niedopuszczalnym przez dużego gracza, a im gracz większy, tym twardsze jego warunki.

Selfpublishing krok po kroku trzeba zacząć od pierwszego, czyli zebrania materiału do książki, napisania jej lub skorzystania z pomocy. Jeśli rozważasz jeszcze, czy stać w kolejce do wydawnictwa, czy wydawać swoje książki samemu – zadaj sobie DWA pytania:

  • Wolisz „zobaczyć swoją książkę na półce w Empiku” czy dostawać informacje, że twoja dobrze sprzedana książka ląduje codziennie na półkach u czytelników i…

co jest związane w pierwszym:

  • Czy wolisz otrzymywać co kwartał lub co pół roku transzę z 10% ceny okładkowej sprzedanego egzemplarza od wydawnictwa czy sprzedać jedynie 500 sztuk, by zwrócił ci się koszt poniesiony na PIĘĆ TYSIĘCY egzemplarzy. Co zrobisz z pozostałymi 4500? sprzedasz z naszą pomocą, inkasując z ceny okładkowej co najmniej 50%.

A skoro jesteśmy przy pieniądzach, jak pewnie zauważyliście, nie mamy na stronie kalkulatora cen. Nie wyobrażamy sobie bowiem, żeby zaczynać kontakt od kalkulowania trochę w ciemno lub na bazie schematycznych założeń lub „stopni trudności”. Cała nasza frajda polega na bezpośrednim kontakcie Z WAMI, a wy z pewnością odnajdziecie frajdę w tym, że będziemy razem podróżować przez sprzedaż i opracowanie ramię w ramię i po przyjacielsku.

Ceny to żadna tajemnica. Opracowanie redakcyjne arkusza tekstu (arkusz to mniej więcej 20 stron worda złożonego Timesem 12 lub jak kto woli 40 tys. znaków ze spacjami) zaczyna się od 60 zł, kolejne od 40 zł za korektę i ponownie od 60 zł za skład i łamanie, od 40 zł za przygotowanie ebooka. Każdą propozycję oszacujemy od ręki tuż po przejrzeniu materiału. Powiemy też – na początku orientacyjnie, a po ustaleniu szczegółów publikacji – już dokładnie, ile będzie kosztował druk i jaki nakład jest najbardziej opłacalny. 

W BOOKzWAMI chcemy książki opracowywać i sprzedawać Z WAMI. Do planowanych publikacji podpowiemy dobre praktyki wydawnicze, opracujemy je dla was i wydrukujemy. Do już wydanych dopasujemy odpowiednią strategię sprzedaży, komplet materiałów promocyjnych i puścimy w ruch marketingową śnieżną kulę.

Zapraszamy do kontaktu mailowego i przypominamy, że w poszanowaniu praw twórcy przyjmujemy i czytamy tylko zakodowane pliki! Nie spotka nas dziś nic milszego niż telefon lub mail w sprawie wydania nowej książki lub ebooka. Z chęcią omówimy nasze klarowne zasady współpracy, opracujemy plan pracy, wycenimy i określimy wszystkie terminy.

Shopping Cart